Oprócz wydarzeń

Czym zajmuje się Fundacja Startup Poland?

(A) Startup Poland Campy. Jakoś od lat się mówi, „pre-seed i seed są zaniedbywane”, a nikt nic nie robił. FSP postanowiło zbadać i rozruszać ten temat i zreaktualizować lub stworzyć miejsce do spotkań dla tych co są ciekawi jak wygląda branża startup. Właśnie zakończyliśmy pierwszy rok, teraz analizujemy i podsumowujemy i mamy zamiar wrócić już systematycznie od 2019.
(B) Badanie Polskie Startupy. Znowu jedyne tego typu źródło z metodologią i dostępne powszechnie (bezpłatnie), które leży na biurkach i dyskach posłów, samorządowców, korporacji, dziennikarzy, naukowców czy w końcu startupowców.
(C) W tym roku wyszło także pierwsze badanie związane z rynkiem VC. Jest to swoiste mvp, które pokazało nam w którą stronę pójść z badaniem tego obszaru w PL. Ciąg dalszy na pewno nastąpi.
(D) Kontynuując produkcje wiedzy dla urzędników, polityków, ekosystemu – powstaną kolejne badania jak np. o blockchainie.
(E) FSP to już teraz też mnogość wiedzy jak „Bank pomysłów dla polityków i samorządowców”, badanie startupów z grupy V4, co przyczyniło się do wzmocnienia wizerunku Polski w regionie w temacie technologicznym.
(F) Powstały także bezpłatne szablony umów przy współpracy z Kulczyk Investments
(G) Startupy i korporacje. Czyli ostatnio troszkę niej ale FSP organizowało connectory czyli spotkania meczingowe grupowe lub 1na1 czy to przy okazji konferencji czy dla konkretnych firm. To także z naszej incjatywy powstały „Startupy w Pałacu” – w które ostatnio angażujemy się mniej, ale spotkania te przyniosły namacalne efekty współpracy SSP i startupów.
(H) W latach ubiegłych testowaliśmy też choćby model edukacyjny – Startup Poland Global, ale tu zapadła decyzja aby nie konkurować z podmiotami, z którymi FSP współpracuje.
– FSP to także sieć ambasadorów, którzy będą coraz silniej aktywizowani w regionie nie tylko przy okazji „SP Campów”, ale także aby lepiej pokazywać dobre wzorce w samorządach i kierunki aby wszyscy nie robili tego samego, tylko szukali swojej unikalności.

– Konrad Latkowski, Rada Fundacji